| Manufacturer | MOEL |
|---|
MOEL CRI CRI 304
Ideal for medium-sized rooms, this model combines the characteristics of extreme compactness and strength, an extreme ease of cleaning. STRUCTURE Elegant, discreet, effective, the product ensures performance and quality unchanged over time.
| IP Protection rate | IPX3 |
| Dimensions in mm | 355*155*315 |
| Weight | 4,1 kg |
| Power | 35 |
| Power of supply | 230 V / 50 Hz |
| Insulating Class | II |
| Cable | H05RN-F |
| Plug | Italy bipolar |
| Master Box | 3 PCS |
| Metel Code | MOE304 |
| Lamps features | UV-A Actinic |
| Lamp life | 2000H |
| Luminous Spectrum | 365 nm |
| Lamps Power | 1×15 W |
| Structure | PC / ABS Metal tested with salty steam |
| EAN Code | 8010114304002 |
Catalog | Technical Specification: Download Catalog





