| Manufacturer | MOEL |
|---|
MOEL CRI CRI 307E
This model is part of the professional series of the MO-El line. Sturdy and resistant, the model ensures a unchanged quality over time. The model ensures unaltered quality over time and is covered by a 2-year MO-EL warranty, excluding lamps that must be replaced annually.
| IP Protection rate | IPX4 |
| Dimensions in mm | 685*200*380 |
| Weight | 8,0 kg |
| Power | 65 |
| Power of supply | 230 V / 50 Hz |
| Insulating Class | II |
| Cable | H05RN-F |
| Plug | Italy bipolar |
| Master Box | 2 PCS |
| Metel Code | MOE307E |
| Lamps features | UV-A Actinic |
| Lamp life | 3000H |
| Luminous Spectrum | 365 nm |
| Lamps Power | 2×20 W |
| EAN Code | 8010114307027 |
Catalog | Technical Specification: Download Catalog





