| Manufacturer | MOEL |
|---|
MOEL CRI CRI 309
CRI CRI, insects trap with UV-A light (lamps produced in Germany). With a frequency of 365 nm, the MO-EL lamps mimic the solar rays reflected by the water. Insects identify them as their ideal habitat and are attracted to them. Grids with 5000 V discharge voltage, lightning insects quickly by returning clean longer.
| IP Protection rate | IPX3 |
| Dimensions in mm | 355*155*315 |
| Weight | 4,2 kg |
| Power | 45 |
| Power of supply | 230 V / 50 Hz |
| Insulating Class | II |
| Cable | H05RN-F |
| Plug | Italy bipolar |
| Master Box | 3 PCS |
| Metel Code | MOE309 |
| Lamps features | UV-A Actinic |
| Lamp life | 1500H |
| Luminous Spectrum | 365 nm |
| Lamps Power | 2×15 W |
| Structure | PC / ABS Metal tested with salty steam |
| EAN Code | 8010114309007 |
Catalog | Technical Specification: Download Catalog





