| Manufacturer | MOEL |
|---|
MOEL INSECTIVORO STERILIZER 363G
Equipped with a germicidal internal lamp (UV-C), it sterilizes the insects captured in the drawer by microbes and bacteria. This model, equipped with a circular lamp with 32 W, has been designed to solve hygiene and environmental problems; It is ideal for restaurants, premises for food production and sale, hospitals and wherever there is a need to eliminate microbes and bacteria from the environment. The drawer is equipped with a patented automatic closing system.
| Dimensions in mm | 245*220*340 |
| Weight | 2,9 kg |
| Power | 75 |
| Power of supply | 230 V / 50 Hz |
| Insulating Class | II |
| Cable | H05RN-F |
| Plug | Italy bipolar |
| Master Box | 3 PCS |
| Metel Code | MOE363G |
| Lamps features | UV-A Actinic |
| Lamp life | 2000H |
| Luminous Spectrum | 365 nm |
| Lamps Power | 1×32 W |
| Structure | PC-ABS |
| Safety switch | ON/OFF |
| EAN Code | 8010114363009 |
Catalog | Technical Specification: Download Catalog





