| Manufacturer | MOEL |
|---|
MOEL KYOTO 396A
Suction electro insecticide ideal for indoor spaces. The pleasant design makes it suitable to be placed in any room on a piece of furniture, on the floor or hung on a wall. STRUCTURE The structure is in polypropylene. LAMPS Equipped with a 15 W UV-A actinic lamp, it provides a range of around 8-10 meters. SAFETY AND CLEANING Designed to ensure maximum hygiene and safety, this model is approved by IMQ and has a patented flap closure system in the event of a power failure.
| Dimensions in mm | 245*190*340 |
| Weight | 1,9 kg |
| Power | 35 |
| Power of supply | 230 V / 50 Hz |
| Insulating Class | II |
| Cable | H05RN-F |
| Plug | Italy bipolar |
| Master Box | 3 PCS |
| Metel Code | MOE396A |
| Lamps features | UV-A Actinic |
| Lamp life | 2000H |
| Luminous Spectrum | 365 nm |
| Lamps Power | 1×15 W |
| Structure | PP |
| Safety switch | ON/OFF |
| EAN Code | 8010114396007 |
Catalog | Technical Specification: Download Catalog





